سفارش تبلیغ
صبا ویژن

13 کشته در هجوم پلیس پرو به کلوپ شبانه ناقض مقررات کرونایی

نظر

13 کشته در هجوم پلیس پرو به کلوپ شبانه ناقض مقررات کرونایی

در جریان هجوم پلیس به یک کلوب شبانه که مقررات منع تجمع به منظور مقابله با ویروس کرونا را زیر پا گذاشته بود، دستکم 13 نفر در حین فرار و در اثر ازدحام جان خود را از دست دادند.

بنابر اعلام وزارت کشور پرو این حادثه پس از آن رخ داد که علی‌رغم ممنوعیت‌های وضع شده به خاطر بیماری کووید-19، روز یکشنبه 23 اوت (2 شهریور) 120 نفر در کلوپ شبانه توماس رستوبار در شهر لیما پایتخت گرد هم آمدند.

پرو به دلیل نرخ بالای شیوع ویروس کرونا وضع اضطراری اعلام کرده است و از ماه مارس تمامی کلوب‌های شبانه و کافه‌ها را طی دستوری بسته است تا از شدت سرایت ویروس بکاهد.

پلیس پس از آن از وجود پارتی شبانه آگاه شد که شماری از همسایه‌ها حول و حوش ساعت 9 شب این تجمع غیرقانونی را اطلاع دادند. با سر رسیدن پلیس شرکت کنندگان در پارتی قصد داشتند از محل بگریزند که در تنها راه‌پله خروجی مکان گیر افتادند و 13 تن از آنان زیر دست و پا جان خود را از دست دادند.

شش نفر دیگر، از جمله 3 پلیس، در جریان این حادثه زخمی شدند. 23 نفر نیز در بازداشت پلیس به سر می‌برند و مقامات وزارت بهداشت گفته‌اند از این تعداد نتایج تست 15 نفر برای بیماری کووید-19 مثبت بوده است.

13 کشته در هجوم پلیس پرو به کلوپ شبانه ناقض مقررات کرونایی

دفتر وزیر کشور پرو در بیانیه تسلیت خود گفته است مرگ 13 نفر حاصل «بی‌مسئولیتی مجرمانه یک سوداگر بی‌وجدان» بوده است.

گفته شده است که صاحبان کلوپ شبانه، که یک زن و شوهر بوده‌اند، در بازداشت هستند.

وزارت کشور می‌گوید پلیس در این حادثه از گاز اشک‌آور استفاده نکرده است، اما شاهدان عینی و همسایه‌ها به رسانه‌ها گفته‌اند که در حمله از گاز اشک آور استفاده شده است.

تا کنون بیش از 585 هزار نفر در پرو به بیماری کووید-19 مبتلا شده‌اند که از این تعداد حدود 27 هزار و 500 نفر جان خود را از دست داده‌اند.

بنابر آمار دانشگاه جانز هاپکینز، پرو از لحاظ شمار مبتلایان مقام ششم را در میان کشورهای جهان داراست.

تعطیلی عصر جدید در مرحله دوم به دلیل کرونا